Rodzaje kamer do monitoringu
Domowy monitoring możemy podzielić na dwie kategorie:
– monitoring wewnętrzny;
– monitoring zewnętrzny
Do pierwszej grupy należą urządzenia, które instaluje się wewnątrz domu. Ich zadaniem jest rejestrowanie obrazu z wybranych przez nas pomieszczeń. JA – WNĘTRZE MOJEJ TWIERDZY.
Kamery zewnętrzne służą natomiast jako narzędzie zapewniające synergię JA – DOM i JEGO OKOLICE.
Kamery bezprzewodowe wysokiej klasy do monitoringu domu jednorodzinnego w Kielcach oferują wysoką jakość obrazu, która w zależności od wybranego modelu waha się od 720p do 1080p. Dobrej jakości sprzęt tego typu oprócz samego podglądu w czasie rzeczywistym pozwala także na zapisywanie obrazu na wpiętej karcie SD. Stanowi to dodatkowe zabezpieczenie na wypadek najszerzej pojmowanego włamania i każdej innej sytuacji kryzysowej, która może się wydarzyć.
Wiele modeli kamer do monitoringu posiada funkcję wysyłania zapisanego obrazu do tzw „chmury” co daje dodatkową gwarancję bezpieczeństwa. Warto przypomnieć, że należy zawsze dmuchać na zimne.
Pojedyncza kamera? Jaka kamera zewnętrza, a jaka wewnętrzna w Kielcach
Nie należy wpadać w panikę. Parafrazując słowa Terencjusza ” Człowiekiem jestem i nic co ludzkie, nie jest mi obce” systemy monitorujące zostały stworzone, przez ludzi, dla ludzi, by zaspokajać ludzkie potrzeby.
Zaspokojenie potrzeby bezpieczeństwa jest sprawą bardzo istotną, ale wcale nie musi być trudna.
Zawsze mogą Państwo liczyć na naszą grupę specjalistów, która z całą stanowczością stanie na wysokości zadania i wybierze najlepszą możliwą opcję dostosowując się do Państwa gustu i potrzeb.
Zaczniemy od wyjaśnienia kilku pojęć, co na pewno pozwoli rozwiać pierwsze niejasności, podczas wyboru potrzebnego sprzętu. Zawsze lepiej wiedzieć o czym mówi sprzedawca lub o co samemu warto zapytać podczas zakupu.
Absolutną podstawą jest wiedza w jakiej rozdzielczości, pracuje kamera, czy jest odporna na szkodliwe warunki atmosferyczne (zewnętrzne kamery), czy ma czujnik ruchu i podczerwieni. W Kielcach instalatorzy kamer dysponują dużym wyborem kamer.
Podstawowe pojęcia dotyczące instalacji kamer do domu
Promiennik IR – promiennik podczerwieni. Jest to dodatkowe wyposażenie kamery, które umożliwia doświetlenie obrazu w miejscu, gdzie nie jest możliwe zastosowanie zwykłego białego światła. Obecnie w większości kamer wykorzystywane są diody LED.
WDR (Wide Dynamic Range) – dzięki tej funkcji kamera dostosowuje obraz w zależności od siły światła.
DNR (Digital Noise Reduction) – cyfrowe redukowanie szumów wywołanych niedostatkiem światła.
EIS (Electronic Image Stabilization) – elektroniczna redukcja drgań obrazu, wywołane przez podmuchy wiatru.
HLC (Hightlight Compensation) – opcja przydatna w przypadku potrzeby odczytywania tablic rejestracyjnych, gdy pada na nie mocne światło.
BLC (Backlight Compensation) – w przypadku wystawienia kamery na mocne światło słoneczne, obraz nadal będzie czytelny.
Motozoom – cyfrowe przybliżanie i oddalanie obrazu bez spadków jakości..
EXIR – nowoczesny promiennik, stosowany w wysokiej jakości kamerach. Dodatkowa dioda doświetlająca dodatkowo kamerę w przypadku głębokiej ciemności.
ROI (Region of Interest) – pozwala poprawić jakość wybranego obszaru z pola widzenia kamery, przy jednoczesnym spadku reszty obrazu, który nas nie interesuje.
FPS (frames per second) – liczba klatek wyświetlanych na sekundę. Cyfrowy zapis to średnio 30 klatek na sekundę, jednakże kamera monitoringu pozwala edytować ich ilość na sekundę do nawet sześciu.
P-IRIS – regulacja poziomu światła w zamkniętych pomieszczeniach.
Auto-Tracking – możliwość śledzenia wybranego celu..
PTZ (Pan/Tilt/Zoom) – sterowanie kamerą monitoringu w poziomie, pionie, po wybranej z góry ścieżce., za wybranym obiektem, przybliżanie oddalanie.
Defog – funkcja zapewniająca mocny i czytelny obraz, nawet podczas silnych opadów atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg, grad, mgła.
AWB (Automatic White Balance) – funkcja balansu bieli w obrazie nagrywanym przez kamerę monitorungu.
HDMI (High Definition Multimedia Interface) – interfejs umożliwiający przesyłanie audio i wideo w dużej rozdzielczości. Najczęściej służy do połączenia rejestratora z monitorem.
IP (Ingress Protection) – określenie opisujące stopień odporności samej kamery na warunki atmosferyczne.
OSD (On Screen Display) – funkcja pozwalająca konfigurować kamerę np na ekranie telewizora.
Więcej o kamerach możesz dowiedzieć się od naszych doradców.