Adash System - Alarmy monitoring Kielce Świętokrzyskie

Wybierają nas klienci !

697 593 509

Nasze motto to: Niezawodność !
Adash System - Alarmy monitoring Kielce ŚwiętokrzyskieAdash System - Alarmy monitoring Kielce Świętokrzyskie

Klimatyzacje domowe

Klimatyzacja polega na usuwania ciepła z powietrza w pomieszczeniu w celu utrzymania żądanego zakresu temperatury odpowiedniego do funkcjonowania ludzi lub optymalizacji procesu technologicznego.

Klimatyzator to urządzenie działające na podobnej zasadzie jak domowa lodówka, składające się z parownika przekazującego zimno do pomieszczenia oraz ze skraplacza, który oddaje ciepło na zewnątrz.

Adash System - Klimatyzator domowy Kielce Świętokrzyskie

Klimatyzator składa się z obudowy, filtrów powietrza, wlotu oraz wylotu powietrza, układu sterującego, wentylatorów, parownika, skraplacza oraz sprężarki.

Klimatyzatory mogą być wyposażone w funkcje: chłodzenia, wentylowania, osuszania (uwaga: osuszanie działa tylko gdy klimatyzator chłodzi pomieszczenie)
i ogrzewania (jeśli klimatyzator jest wyposażony w odwrócony obieg – pompę cieplną – zużywa tylko 1/3 energii elektrycznej w porównaniu ze zwykłym grzejnikiem elektrycznym o tej samej mocy elektrycznej).

Na wyposażeniu klimatyzatorów znajdują się często filtry węglowe, lampy UV, jonizatory, piloty, zewnętrzne sterowniki, timery.