Adash System - Alarmy monitoring Kielce Świętokrzyskie

Wybierają nas klienci !

697 593 509

Nasze motto to: Niezawodność !
Adash System - Alarmy monitoring Kielce ŚwiętokrzyskieAdash System - Alarmy monitoring Kielce Świętokrzyskie

Inteligentny Dom

Jak go sobie wyobrażamy?

Adash System - Inteligętny inteligentny dom Kielce Świętokrzyskie

Żyjemy w erze największego rozwoju technologicznego od początku istnienia ludzkości. 90 lat temu nikt na świecie nie wiedział co to jest odbiornik telewizyjny, a jeszcze kilkanaście lat temu mało kto dysponował stałym łączem internetowym bądź telefonem komórkowym. Obecnie w naszych domach z roku na rok jest coraz więcej elektroniki, mikroprocesorów, jednym słowem urządzeń „inteligentnych”. Logicznym zatem wydaje się być fakt, że za parę lat nikt w nowo powstałym budynku nie będzie już stosował tradycyjnej instalacji elektrycznej. Na dzień dzisiejszy w naszych domach stosujemy elektroniczne ściemniacze oświetlenia, regulatory temperatury wiszą na naszych ścianach, piloty do sterowania roletami są już normą, a ze względów bezpieczeństwa mało kto decyduje się już na budowę domu bez systemu alarmowego, przeciwpożarowego oraz zabezpieczeniem przed zalaniem mieszkania. Jaka więc jest różnica tego wszystkiego co przeczytaliśmy powyżej od inteligentnej automatyki sterowania budynkiem? Wyobraźmy sobie teraz że te wszystkie urządzenia połączymy ze sobą razem, żeby jedno mogło wpływać na działanie drugiego wedle naszych wskazań. Czujka ruchu nie tylko wyzwala system alarmowy ale również zapali bądź zgasi nam światło, czujnik temperatury nie tylko utrzyma odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu, ale opuści nam rolety jeśli na zewnątrz będzie mroźny wiatr, a nas nie będzie w domu nie pozwalając na nadmiernie wychłodzenie wnętrza, system podlewania ogródka zatrzyma się jeśli ktoś wejdzie na ogród, a zegar systemowy nie tylko obudzi nas włączając muzykę w sypialni, ale podniesie również roletę bądź zapali światło. Taka jest właśnie różnica pomiędzy nowoczesnym mieszkaniem, a mieszkaniem z inteligentną instalacją. Jedno urządzenie komunikuje się z innym, może odczytywać informacje z wielu czujników, detektorów i podejmować decyzje na podstawie zaprogramowanych przez nas funkcji. Tak naprawdę nie ma czegoś takiego jak inteligentny dom. Nie ma się co obawiać o wymknięcie systemu spod naszej kontroli. Tak naprawdę to zwykła, logiczna elektronika która działa tylko tak, jak sobie tego życzymy. Zaawansowane algorytmy mogą sprawiać wrażenie inteligentnych, natomiast to nadal jest po prostu logiczna elektronika nie bardziej skomplikowana od nowego odbiornika telewizyjnego wiszącego na ścianie. Termin „inteligentny dom” używany jest od lat siedemdziesiątych mimo że elektronika wtedy dopiero raczkowała.

Czym jest inteligentny Dom?

Adash System - Inteligętny inteligentny dom Kielce Świętokrzyskie

Miejsce, które kontrolujesz, gdzie wypoczywasz i czujesz się dobrze. Miejsce, gdzie nie zużywasz niepotrzebnie energii elektrycznej i grzewczej. Miejsce, gdzie jest komfortowo, oszczędnie i bezpiecznie. Inteligentny dom to jeden wspólny systemu sterowania, dzięki któremu kontrolujesz oświetlenie, ogrzewanie, rolety i wiele innych dodatkowych funkcji. Inteligentny dom powoduje, że oświetlenie, rolety, alarm, centrala wentylacyjna czy podsystem dystrybucji audio wymieniają między sobą infromacje. Spraw, aby wychodząc z domu jedną komendą wentylacja automatycznie przeszła w tryb ECO, światło w domu się wyłączyło, temperatura pomieszczeń obniżyła a alarm się uzbroił. Spraw, aby wracając do domu system przeszedł do trybu wygodnego dla domowników - po wpisaniu kodu rozbrajającego alarm temperatura pomieszczeń się podwyższyła, wentylacja przeszła w tryb KOMFORT a z głośników poleciała ulubiona muzyka.

Ile może kosztować inteligentny dom?

Tak jak powyżej zauważyliśmy, budując dom i tak instalujemy szereg nowoczesnych rozwiązań i urządzeń. Wzywamy fachowca od instalacji elektrycznej, systemów alarmowych, instalujemy ściemniacze oświetlenia, coraz częściej instalujemy kolorowe listwy RGB które w tradycyjnych instalacjach sterowane są tylko pilotem, zamawiamy firmę od instalacji elektroniki do sterowania rolet, hydraulik instaluje nam elektroniczne regulatory temperatury. Za to wszystko, każdemu z osobna musimy zapłacić. Decydując się na instalację inteligentnej automatyki dostajemy już to wszystko w pakiecie. Biorąc pod uwagę, że firma wykonująca instalację inteligentnego domu zrobi to kompleksowo od położenia pierwszego kabelka, poprzez instalację wszystkich czujek, sterowników rolet, temperatury, systemu alarmowego po zainstalowanie ostatniej żarówki, może się okazać że inteligentny dom nie wyjdzie nas drożej niż gdybyśmy się na inteligentną instalację nie zdecydowali. Praktyczną, inteligentną instalację elektryczną w domu o powierzchni użytkowej 150 m2 możemy mieć już za cenę 30 tyś. zł. Co innego jeśli zażyczymy sobie instalację paneli sensorowych w każdym pomieszczeniu, kilku ekranów LCD wbudowanych w ścianę, monitoringu wysokiej rozdzielczości, nowoczesnych wideofonów IP, niewidzialnego systemu nagłośnienia. Cena idzie w górę w zależności od pobożnych życzeń inwestora. Tak jak kupno samochodu, instalację inteligentną możemy wykonać w wersji podstawowej oczywiście i tak już ze sporymi możliwościami, jak i w wersji VIP dla najbardziej wybrednych klientów. Szybki rozwój nowoczesnych technologii oraz coraz większa konkurencja, sprawiają że systemy inteligentne dostępne są już nawet dla statystycznego pana Kowalskiego. System Ampio to jeden z najbardziej atrakcyjnych systemów dostępnych na rynku biorąc pod uwagę jego możliwości w stosunku do niskiej ceny.